nelapro.com - tipy a triky pro windows a hry
datum: 19. 03. 2018   | úvodní stránka | on-line záložky | kontakt | top 40 | fotomodelky | cesta po Evropě |
 
| bazar | legrácky | tapety na plochu | flash video | humortapety na mobiloffice |

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 26 nalezených)    

|0-15|15-30|

Příkazy v nabídce „Spustit” ve win xp
(gripen, xp uživatel, 27.12.2007)
Přes nabídku Start/Spustit můžete jednak rychleji spouštět libovolné programy a také konzole. U konzolí se dostanete i k nastavení, ke kterým byste se při běžným spuštění nedostali. Například při vytváření uživatelského účtu. Programy a příkazy k nim přiřazené, které je možné spouštět přes nabídku Start/Spustit, najdete v registru.
Uživatelé a přihlašovací hesla v XP
(gripen, xp uživatel, 15.11.2007)
V situaci, kdy jeden počítač používá více uživatelů (např. v zaměstnání), bývá zpravidla zvykem, že každý uživatel se přihlašuje pod svým profilem, který je nebo měl by být opatřen heslem. Důvodů, proč mít přístupové heslo, je nespočet. Jedním z nich může být třeba cokoliv co vás napadne zrovna teď.
Výpis souborů do textového souboru
(gripen, xp uživatel, 08.09.2007)
A zase Příkazový řádek... Může se vám stát, že si budete chtít uložit do textového souboru obsah nějaké složky a opisovat ručně jeden název za druhým, by byla nesmyslná činnost. A hlavně úmorná. U více položek by se k cíli ani nemuselo dojít. V Příkazovém řádku je vytvoření takového seznamu otázkou chvilky.
Dokumenty v nabídce Start v „ixpéčku” jako dřív
(gripen, xp uživatel, 04.09.2007)
Nabídka Start ve Windows XP prodělala několik změn, kterých se zřejmě každý uživatel, který měl na svém počítači některý z předešlých systémů, s největší pravděpodobností povšiml. Tak třeba v „ixpéčkové” nabídce se složka Dokumenty zobrazuje pouze jako složka, na kterou musíte nejprve poklepat, aby se zobrazil její obsah.
Příkazový řádek a jeho čáry máry
(gripen, xp uživatel, 26.04.2007)
Někdo by si mohl myslet, že Příkazový řádek už spí na smetišti. Bohužel, nejeden uživatel nemá o příkazovém řádku ani potuchy, natož aby věděl jaké čáry máry s ním jde vyvádět. Dnes si ukážeme dvě jednoduché věci. Jak získat pár informací o uživatelích počítače a Jak z příkazového řádku změnit heslo uživatele.
Jak přidat program do horní části nabídky Start
(meg, xp uživatel, 20.02.2007)
Používáte-li pro spouštění programů raději nabídku Start než Průzkumníka nebo mu jinak podobný program, můžete si programy jednoduše naskládat přímo do horní pravé poloviny Startu. Podmínkou ovšem je, abyste pracovali s novou nabídkou a nikoli s klasickou. Jinak tento postup není funkční.
Jak obnovit předchozí stav počítače
(meg, xp uživatel, 20.02.2007)
Může se stát, že po instalaci programu nebo po nějaké změně systému, počítač nefunguje tak jak by měl. Je to nepříjemná věc, když se do této situace dostanete, ale bohužel v ten okamžik nic s tím nenaděláte. V takovém případě můžete jeho funkčnost vrátit pomocí naposledy vytvořeného bodu obnovení.
Rozbalení archívu
(meg, xp uživatel, 16.02.2007)
Chcete-li rozbalit nějaký archív (např. zip), které se nachází někde na vašem pevném disku, nepotřebujete k tomu žádný doplňkový program (jako je třeba známý winzip). Samotná Windows XP v sobě mají zabudovaný nástroj, který si s touto věcí hravě poradí. Stačí jen mít na disku nějaký ten zabalený soubor...
Jak vypnout nebo změnit animovaného asistenta
(meg, xp uživatel, 23.01.2007)
Vadí-li vám vyhledávání s pomocí animovaného asistenta, toho přiblblého psíka, který se ustavičně vrtí a nedá pokoj, kdy nepomůžou ani granule, zbavte se ho. Jednoduše ho odstěhujte do útulku pro choromyslné psy někam za oceán, ať si poskakuje někde v prérii i když na obojku má napsáno české jméno. Alík.
Změna uvítací obrazovky windows xp podruhé
(gripen, xp uživatel, 10.02.2006)
Až vás omrzí originální obrazovka přes kterou se přihlašujete v ixpéčkách do svého profilu, změňte ji. Už samotný začátek práce s počítačem může být podle vašeho gusta. Možná se pak nebudete hned tvářit otráveně. Takhle začínal první článek věnující se této změně uvítací obrazovky v ixpéčkách.
Jak nastavit soukromou složku
(gripen, xp uživatel, 28.01.2006)
Aby jste mohli zabezpečit složku před zvídavými zraky jiných uživatelů počítače, musíte splnit tři podmínky. Souborový oddíl musí být naformátovaný v NTFS, do uživatelského profilu se musíte přihlašovat pod heslem. Poslední podmínkou je to, že takto zabezpečit můžete pouze složky uložené v Documents and Settings.
Převod oddílu FAT na NTFS
(gripen, xp uživatel, 28.01.2006)
Nainstalovali jste si Windows XP na oddíl FAT32 a nyní by jste chtěli přejít na NTFS, protože chcete využívat některé vymoženosti, které na oddílu FAT nejsou dostupné? V takovém případě máte podle Nápovědy a odborné pomoci obsažené v ixpéčku možnost tento převod provést za pomoci utility, která je součástí Windows.
Tweak UI v ixpéčku a hlášky
(kathy, xp uživatel, 25.01.2006)
Pomocí Tweaku UI můžete zakázat bublinové hlášky nebo třeba hlášení, že máte málo místa na disku, pokud vás tyto hlášky otravují. V některých případech se hláška hodí, ale jsou chvíle kdy by jste do hlášky nejraději kopli, aby odletěla co nejdále a už se víckrát nevracela, protože jí máte už plné zuby.
Jak z nabídky start odstranit jméno
(gripen, xp uživatel, 25.01.2006)
Nelíbí-li se vám, že když rozbalíte nabídku Start, vidíte v ní jméno přihlášeného uživatele, můžete toto jméno zrušit. Obrázek však zůstane. Jde vlastně jen o kosmetickou úpravu, která nezabere příliš mnoho času. Ostatně vidět, že jste přihlášeni a svoje logo, není zas tak špatná věc.
Tweek UI v ixpéčku a seskupování tlačítek
(kathy, xp uživatel, 17.01.2006)
Trochu krkolomný nadpis tohoto tipu nebo triku (jak kdo chce). Přesněji by se asi mělo říct, jak nastavit na Hlavním panelu počet tlačítek, od kterého se mají stejná tlačítka seskupovat do jednoho. Díky této volbě se vám Hlavní panel nebude přeplňovat jak hrnec horké kaše nebo cokoli jiného.

|0-15|15-30|

nelapro.com - zábava na počítač a mobily