nelapro.com - tipy a triky pro windows a hry
datum: 19. 03. 2018   | úvodní stránka | on-line záložky | kontakt | top 40 | fotomodelky | cesta po Evropě |
 
| bazar | legrácky | tapety na plochu | flash video | humortapety na mobiloffice |

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 27 nalezených)    

|0-15|15-30|

PowerPoint 2003 a WordArt
(gripen, office, 02.11.2008)
WordArt v PowerPointu? Proč ne. Pro někoho zvláštní písmo, pro jiného vhodné zpestření prezentace. Způsob a vhodnost použití, musí posoudit každý sám. Jedno je však jisté. Když už jednou WordArt v PowerPointu je, tak proč toho nevyužít. Samozřejmě, že decentně. Hlavně použít ho tam, kde nebo působit jako rušivý faktor.
PowerPoint 2003 - hudba, zvuk, komentář
(gripen, office, 01.11.2008)
Jak vložit zvuk do prezentace v PowerPointu 2003 jste se mohli dočíst ve čtvrtém pokračování Bleskové prezentace. Jaká úskalí vás čekala v případě, kdy chcete svoji práci poslat někomu jinému, nahrávají spíš tomu, abyste hudební doprovod nahráli přímo do prezentace. Krásně to zní, ale i tady se člověk může pěkně zapotit.
Blesková prezentace v PowerPointu 2003 - díl čtvrtý
(gripen, office, 01.11.2008)
Dnes přidáme už jen nějaký ten hudební doprovod a blesková prezentace by mohla být ve finále. I když pravdou by spíš mělo být, že blesková prezentace skončila u třetího dílu, protože vložení hudebního doprovodu či komentáře, vyžaduje víc trpělivosti, poněvadž málokdy se akce s hudbou podaří hned poprvé.
Blesková prezentace v PowerPointu 2003 - díl třetí
(gripen, office, 28.10.2008)
Blesková prezentace v PowerPointu 2003 se blíží pomalu ke svému závěru. V dnešním třetím pokračování, si ukážeme jak vložit pozadí.
Jednoduché barevné pozadí, kombinované barevné pozadí s výplní, obrázek jako pozadí nebo podle předdefinovaných Šablon návrhů.
A prakticky bude hotovo.
Blesková prezentace v PowerPointu 2003 - díl druhý
(gripen, office, 23.10.2008)
V prvním díle Bleskové prezentace jsme vytvořili jednoduchou prezentaci čítající osm snímků, z nich dva obsahovaly text, jeden obrázek a zbytek byl kombinací textu a obrázku. V dnešním pokračování prezentaci o něco vylepšíme, aby celkový dojem nebyl planý.
Blesková prezentace v PowerPointu 2003 - díl první
(gripen, office, 23.10.2008)
Samotná blesková prezentace v PowerPointu vám nezabere víc jak několik desítek minut. Bleskovkou se rozumí nekomplikovaná prezentace, která nepřesáhne svým rozměrem víc jak patnáct snímků. V podstatě lze říct, že prezentace je jen o vkládávání objektů, jejich propojení a definice spuštění. Takže nic krkolomného.
Grafy v Excelu
(gripen, office, 17.04.2007)
Tvorba grafů v excelu není nic krkolomného, co by nešlo zvládnout s lehkostí. Samozřejmě, že záleží na tom, jak má graf vypadat a co všechno v něm má být. Ale tak či tak, jde vytvořit jednoduchý graf během pár minut. Nad propracovanějším grafem pak strávíte o několik minut víc. Výsledek snažení stojí ovšem za to.
Konstantní hodnota - dolar v excelu
(gripen, office, 13.04.2007)
Těžko říct proč zrovna znak dolaru byl zvolen v soutěži o znak konstanty jako vítěz, ale stalo se a musíme to brát jako fakt, že je to prostě tak, že tímto znakem budeme určovat konstantní hodnoty. A ty se nezmění dokud nám dolar nějaký šprýmař neumaže nebo ho nesmažeme sami, protože už toho vážně bylo dost.
Excel a logické funkce
(gripen, office, 07.04.2007)
Všechno má svoji logiku? Jako by to byl nějaký útržek z čehosi. Jo, z ženské logiky. Kde se vzala tu se vzala, ale dlouho tady s námi nevydržela. Vypařila se do neznáma. Za to logické funkce v Excelu zůstanou. Mají zkrátka svoji logiku a důležitost v tomto tabulkovém editoru.
Excel 2000 - začínáme
(gripen, office, 03.04.2007)
Jednou se do toho musí prásknout. Pro ty, co už do toho práskli, se může zdát, že je zbytečné vytahovat cosi o tom co to Excel vlastně je a co s ním jde všechno dělat. Ostřílení kozáci se na takové začátky už dávno dívají s úšklebkem, ale tak nějak jaksi zapomínají, že také začínali a potili se a soptili, když nevěděli kudy kam.
Tabulky ve Wordu 2000
(gripen, office, 31.03.2007)
Leze buňka za buňkou, modrá bílá, růžová... Když už jednou začnete vytvářet určitý dokument, který bude obsahově o nějaký ten krok dál, než jen dokument poskládaný z písmenek, což takhle proložit text tabulkou a do tabulky naskládat pár dat a některá data sečíst, jiná nechat jen tak ležet?
Záhlaví a zápatí ve Wordu
(gripen, office, 31.03.2007)
Za hlavou, za patou, by se možná také mohlo říkat. Ale to by pak někdo mohl říct, podrbej mě za hlavou a vy byste pelášili kamsi až do blbákova, protože kdo má vědět, kde přesně je za hlavou. Snad proto nebo z nějakého jiného důvodu se vnutilo označení „záhlaví” a „zápatí”, alespoň co se týká dokumentů a podobně.
Rychlé vytvoření tabulky ve Wordu 2000
(kathy, office, 16.01.2006)
Ve Wordu můžete rychle vytvořit tabulku za použití dvou znaků, které máte na klávesnici. Nemusíte do žádného menu nebo klikat na ikonu v liště. Zkrátka stačí použít plus a mínus a tabulka je na světě. Můžete vytvořit jak jednoduchou tak i náročnější tabulku. Pro vytvoření složitější tabulky se zřejmě ale většina vrátí ke klasice.
Text kolem tabulky ve Wordu
(meg, office, 09.04.2005)
Může nastat situace, že vytváříte dokument, do kterého vložíte tabulku - což není pro většinu uživatelů zas tak velký problém. Ten ovšem někdy nastává v případě, když chcete, aby tabulku obtékal text. Klasicky vedle tabulky nenapíšete ani tečku, natož pak nějaké to slovo.
Hrátky s textem ve Wordu 2000
(meg, office, 18.02.2005)
Rádi byste v dokumentu naformátovali titulek článku třeba na okraj stránky? Nebo jen část textu chcete opatřit nadpisem, aby na sebe upoutal pozornost a nebyl lehce přehlédnutelný? Nebo si jen tak z dlouhé chvíle chcete upravit svoje poznámky, aby byly i po grafické stránce zajímavé?

|0-15|15-30|

nelapro.com - zábava na počítač a mobily